LIKE
Tekstidest otsimise juures aitab sobivat vastet leida võrdlus LIKE. Kui sinna anda ette lihtsalt tekst, siis käitub LIKE võrdusmärgina:

Käskluse põhivõlu seisneb aga võimaluses otsida metamärkide järgi. Alljoon _ tähistab ühte suvalist sümbolit ning protsendimärk % suvalist arvu suvalisi sümboleid. Näiteks S% vastab kõigile tekstidele, mis algavad S-iga.

Ning %s% vastab kõigile tekstidele, mis sisaldavad s-i.

Alljoon, nagu öeldud, vastab vaid ühele sümbolile.

Nii et kui nimeks olnuks Pets, siis sinna ‘_ts’ ei laiene.
Ette saab anda ka tähtede loetelu – selleks vajalikud kandilised sulud. ‘%[tr]i’ tähendab, et alguses võivad olla suvalised sümbolid, siis peab tulema t või r ning lõppu i. Nagu näha – selliseid nimesid on meie loetelus päris mitu.

LIKE võtab arvutilt küllalt palju mõtlemisaega – seetõttu ei soovitata suuremate tabelite juures vastavat käsklust ilmaasjata pruukida. Samas aga on see küllalt mugav vahend sobivate nimede ja koodide leidmiseks, nii et mõõduka kasutamise juures on ta täiesti omal kohal.
Pikemate, nö täistekstide juures, on SQL-serveril omad käsud CONTAINS ning FREETEXT, mille abil võimalik omale sobivaid andmeid kätte saada.
Kuna täisteksti otsinguid ei tee mitte SQL Server vaid Windowsi Indekseerimise ja otsimise teenus siis vajab nende funktsioonide kasutamine administraatori poolset andmete ettevalmistust ning hoolitust.