Kavandamine

Jalgrattaeksami üldkirjeldus 

Jalgrattaeksam koosneb kolmest etapist: 

• Teooriaeksam 

• Platsieksam 

• Tänavasõidueksam 

Teooriaeksami sooritamiseks on kümnest küsimusest vaja õigesti vastata vähemalt üheksa. 

Platsieksamil tuleb reeglitepäraselt läbida slaalomirada ning näidata oma sõiduoskusi ringteel. 

Tänavasõidueksamil tuleb eksamineeritavate grupil järjestikku sõita ees ja taga oleva eksamineerija vahel järgides liikluseeskirju. 

Teooriaeksam peab olema sooritatud enne platsieksamit. Platsieksam peab olema sooritatud enne tänavasõidueksamit. Platsieksami osade läbimise järjekord pole tähtis. 

Kasutajalood 

Jalgrattalubade taotleja tuleb eksamile registreerimise laua juurde, esitab oma isikut tõendava dokumendi. Registreerija sisestab kasutaja andmed (lihtsamal juhul ees- ja perekonnanime) rakenduse kaudu infosüsteemi 

Teoriaeksamiruumi sisenemisel kontrollitakse, et kohaletulnud on end eksamile registreerunud. Keda pole veel kirjas, suunatakse registreerimislaua juurde.  

Teooriaeksami lahendanud taotlejatele sisestatakse nime juurde tema saadud punktide arv. 

Platsieksamil on kaks kontrollpunkti, kummaski eraldi kontrollija koos sisestusseadmega. Kontrollijad näevad vaid neid nimesid, kes on registreeritud ning kel on kogutud teooriaeksamist vähemalt üheksa punkti. Kontrollija saab rakenduses määrata, kas eksamineeritav sai oma ülesandega hakkama (vastavalt siis slaalomisõiduga või ringteesõiduga vastavalt kontrollpunktile). 

Tänavasõidueksami inspektorid näevad infosüsteemis vaid neid lubade taotlejaid, kel on läbitud mõlemad platsieksami kontrollpunktid. Vaid neid saavad nad tänavasõidueksamile lubada. Tänavasõidueksami lõpus märgivad inspektorid, et kellel tänavasõidueksam õnnestus, kellel mitte. 

Lubade väljastamise laua töötajal on võimalik näha kõigi eksamineeritavate seisu. Kel pilt olemas, sellele väljastatakse luba ning määratakse sellega eksam lõpetatuks.  

Rakenduse lehed 

Jalgrattalubade taotleja registreerimine 

 Sisestatakse taotleja ees- ja perekonnanimi. Andmed talletatakse kirjena tabelisse. 

Teooriaeksam 

 Nähakse loetelu registreeritud osalejatest, kes pole veel teooriaeksamil tulemust saanud.   

 Eksamiülesande lahendanu nime juurde saab kirjutada tulemuse. 

Slaalom 

 Näha on teooriaeksami läbinud eksamineeritavad, kel veel pole kirjas tulemust slaalomi kontrollpunkti kohta. Saab soorituse määrata kas õnnestunuks või ebaõnnestunuks.

Ringtee 

 Näha on teooriaeksami läbinud eksamineeritavad, kel pole veel kirjas tulemust ringtee kontrollpunkti kohta. Saab soorituse määrata kas õnnestunuks või ebaõnnestunuks. 

Tänavasõidueksam 

 Näha on nimekiri eksamineeritavatest, kes on läbinud platsieksami (ehk siis slaalomi ja ringtee kontrollpunkti) ning pole veel kirja saanud tulemust tänavasõidueksamil. Iga eksamineeritava kohta saab määrata tulemuse kas õnnestunuks või ebaõnnestunuks. 

Vormistamise leht 

 Näha on kõikide osalejate tulemused. Kel kõik etapid korras, saab loa kätte ja see pannakse kirja. 

Lehtede joonised 

Järgmisena on viisakas valmis joonistada üksikud vaated. Olgu siis pastapliiatsi ja paberi abil, lihtsa joonistusprogrammiga või mõnd mockup-tööriista kasutades.

Edasi tasub läbi mängida kasutajalood jälgides, et kas ja kui mugavalt on neid joonistatud vaateid kasutades võimalik süsteem läbida. Piisavalt lihtsalt loodud kavanditele saab kergesti kommentaare juurde lisada. Ning kui katsetamise käigus selgub, et mõni muu lahendus oleks parem, siis on suhteliselt hõlbus ka vana skeem uuega asendada.