Sagedamini vajaminevad päringud on mõistlik vormistada vaatena. Nõnda optimeerib server päringu ühe korra ära ning edaspidi saab tema tulemusi kiiremini vaadata. Samuti pole põhjust keerukamaid ridu hakata taas uuesti kokku panema. Ka aitavad vaated olukordades, kus päringud kipuvad muidu liialt keerukaks minema. Nii nagu alampäring tekitab vajadusel edasi töödeldavad andmed, nii saab ka vaateid edasi kasutada sarnaselt, nagu oleksid need täiesti tavalised tabelid.
Määratud õigustega andmebaasis saab vaadete järgi kergemini ja täpsemalt sättida, millised kasutajad millistele andmetele ligi pääsevad. Muul juhul võib tükk tegemist olla, et kasutaja näeks vaid üksikutest veergudest kindlatele tunnustele vastavaid ridu. Kui aga kasutajal lubatakse vaid vaadetest andmeid näha ning vaate juures on sobivad piirangud õigesti seatud, siis toimib kõik nõnda nagu liidese looja vajalikuks peab.
Vaated aitavad ka pidada andmete hoidmist ja kasutamist paindlikumana. Kui kasutaja või kasutav programm küsib andmeid vaid vaadete kaudu, siis saab vajadusel tabelistruktuuri enese julgesti ära muuta. Jääb vaid hoolitseda, et pärast muutust vaade jälle õigetest kohtadest omale andmed kätte saaks.
Vaate kirjutamine näeb üldjuhul välja nagu täiesti tavalise SELECT-päringu kirjutamine. Lihtsalt algusritta tuleb määrata vaate nimi. Pikemate laste leidmise päring siis järgmiselt:
[crayon-68109cdbb0d60252212656/]
Õnnestunud loomise peale teatatakse lihtsalt, et
Command(s) completed successfully.
Vaatest andmete küsimine näeb välja sarnaselt tabelile.
[crayon-68109cdbb0d65302652343/]
annab välja piisavalt pikkade laste loetelu nagu vaate loomisel sai ette nähtud.

Kui mõnel põhjusel soovitakse loodud vaatest loobuda või vaade uuega asendada, siis lahti saab sellest käsuga DROP. Näiteks
[crayon-68109cdbb0d67626353465/]